REKLAMA

Wystawa na placu Wolności poświęcona tematyce wojennej pod hasłem „To wciąż jest nasza wojna”.

Wystawa na placu Wolności poświęcona tematyce wojennej pod hasłem „To wciąż jest nasza wojna”.

Nie można zaprzeczyć, że zmiany te wywarły głęboki wpływ na sposób, w jaki żyjemy. To naturalne, że ich wpływ będzie odczuwalny w kulturze popularnej i zostanie udokumentowany w podręcznikach historii. 24 lutego przeżyliśmy chwilę, która na zawsze zmieniła nasze życie.

Obchodzimy rocznicę agresji Rosji na Ukrainę. Wyjątkowa, wielkoformatowa wystawa „To wciąż nasza wojna” zostanie otwarta 24 lutego o godzinie 15:30 na Placu Wolności w Katowicach.

Każde ze zdjęć pokazuje inny aspekt konfliktu zbrojnego w Ukrainie – Przemysław Miśkiewicz ze Stowarzyszenia Pokolenie, które jest organizatorem wydarzenia. – Jest w tym wiele emocji, ale przede wszystkim jest to kompendium najważniejszych aspektów i skutków agresji rosyjskiej na Ukrainę. Także dla Polaków. Niezwykle ważny jest przekaz: że to wciąż jest nasza wojna. Bo pomoc Ukrainie i jej zwycięstwo to także zwycięstwo demokracji, wolności i ochrona ważnych dla nas wszystkich wartości.

Podczas wernisażu odbędzie się szereg wydarzeń, m.in. przemówienie Prezydenta, a także odznaczenia dla niektórych ratowników, którzy od początku konfliktu udzielają pomocy na wschodniej Ukrainie od zeszłego roku. Tutaj, w Polsce, Ukrainki są na pierwszej linii pomocy humanitarnej i wsparcia dla uchodźców. A teraz, dzięki ich zaangażowaniu w te kwestie, zostali nagrodzeni w uznaniu całej ciężkiej pracy, którą wykonują.

Tuż po wernisażu odbędzie się zabawny pokaz pilotażowego odcinka pierwszego na świecie serialu fabularnego o Ukrainie „Wojna 3.0”! Łączenie ludzi z różnych środowisk, aby mogli spojrzeć na tę ważną kwestię z globalnej perspektywy.

Wstęp jest bezpłatny.

Data: 24.02.2023 r.

Miejsce: Plac Wolności w Katowicach

Godzina rozpoczęcia wernisażu: 15:30

Wystawę będzie można oglądać do 31.03.2023 r.

Organizator: Stowarzyszenie Pokolenie

Współorganizatorzy:

  • Miasto Katowice
  • Muzeum Śląskie
  • Fundacja BGK 

Źródło: katowice.eu

Czytaj także